Jedzenie z własnego ogródka
Pomidory, ogórki czy kapustę możemy kupić w każdym markecie. Ale czy mamy wówczas pewność odnośnie tego, co jemy? Nie wiemy w jaki sposób kupione warzywa i owoce były hodowane. Nie wiemy jak bardzo były modyfikowane genetycznie ani jakie środki ochrony roślin były stosowane w uprawie. Jest to jeden z powodów dla którego warto postarać się o własną uprawę.
Stworzenie i pielęgnowanie ogródka wymaga nieco wysiłku. Pochłania też niewielką część domowego budżetu. Efekty własnej uprawy przewyższają jednak te drobne wady. Plusy zresztą zauważymy również w sferze finansowej.
Własny ogródek to przede wszystkim pewność tego, co jemy i w jaki sposób zostało stworzone. Jeśli nie chcemy, nie musimy stosować środków chemicznych ani sadzić produktów modyfikowanych genetycznie. Jesteśmy więc w stanie zapewnić sobie w stu procentach ekologiczne źródło pożywienia. Co więcej, pomysł tego typu okaże się też korzystny dla naszego portfela. Suma kosztów poniesionych podczas kolejnych zakupów jest o wiele wyższa, niż kwota, którą musimy zainwestować w uprawę.
Warto pamiętać również o zdrowotnych konsekwencjach samej uprawy. Pomijając fakt spożywania zdrowej żywności, zyskujemy również podczas sadzenia i pielęgnowania roślinności. Przebywamy na świeżym powietrzu, relaksujemy się i spędzamy miło czas. Ostatnim atutem jest gwarantowana satysfakcja, gdy wyciągniemy pierwsze warzywa z ziemi.
Polecane artykuły
Energia z wiatru
Jednym z symboli ekologii stały się elektrownie wiatrowe. Budowane w masowych ilościach w Holandii czy Niemczech budzą entuzjazm ekologów i dają nadzieję na przyszłość pod znakiem energii z odnawialnych źródeł energii. Wiatraki mają wiele zalet. Najważniejszą jest rzecz jasna wykorzystanie niekończą
Ekologia a globalizacja
Choć ekologia coraz częściej propagowana jest przez rządy rozwiniętych państw, czy liczne organizacje międzynarodowe, to jednak musi ona stawić czoło wielu czynnikom wpływający negatywnie na jej rozwój i dotarcie do szerszej grupy odbiorców. Jednym z takich czynników jest globalizacja, pojęcie bardz
Istota ekologii
Pojęcia: „ekologia”, „ekologiczny” tryb życia stały się w dzisiejszym świecie bardzo popularne. Nieraz mówi się w mediach o ekologicznych samochodach, ekologicznym trybie życia. Ale co dokładnie znaczy słowo: „ekologia”?
W sensie naukowym jest to badanie struktury i funkcjonowania przyrody. Bada za
Słoneczny EKOkredyt
Kolektory słoneczne stały się jednym z najpopularniejszych sposobów pozyskiwania energii słonecznej, która jest ekologiczna i nie przynosi żadnych szkód dla środowiska, przez co i my możemy czuć się zdrowsi.
Stają się one coraz bardziej powszechne i coraz częściej można je spotkać w wielu gospodars