Dlaczego warto żyć ekologicznie?
Każdy z nas chciałby oddychać świeżym powietrzem, używać wody, która jest czysta i korzystać z uroków natury, która promieniuje różnymi odcieniami zieleni. Niestety w dzisiejszym świecie, gdzie nadmierna emisja dwutlenku węgla, spowodowana masową produkcją i nastawieniem ludzi na zysk, bez względu na szkody dla otoczenia powoduje, że słowo „ekologia” nie pasuje do dzisiejszego trybu życia.
Jednakże czy tak musi być? Coraz bardziej zdajemy sobie sprawę, że niszcząc przyrodę, robimy krzywdę przede wszystkim samym sobie. Zjawisko topnienia lodowców, spowodowane globalnym ociepleniem w przyszłości stanowi zagrożenie dla nadmorskich państw.
Już dziś mówi się o wielkim niebezpieczeństwie dla Holandii, kraju położonego niewiele ponad poziomem morza, że za kilkanaście lat część terytorium zniknie pod poziomem wody.
Innym problemem jest nadmierna ilość gazów cieplarnianych, która dziś jest jednym z głównych powodów występowania chorób cywilizacyjnych. Dlatego, aby zapobiec tego typu zagrożeniom należy zacząć od siebie i zmiany pewnych przyzwyczajeń, które mogą szkodzić przyrodzie.
Oszczędzajmy wodę, gaśmy światło, gdy nie jest nam potrzebne, segregujmy odpadki. Te z pozoru błahe rzeczy, które przecież nie zakłócą nam harmonogramu zajęć, a mogą przyczynić się do uratowania naszej planety.
Polecane artykuły
Energia z wiatru
Jednym z symboli ekologii stały się elektrownie wiatrowe. Budowane w masowych ilościach w Holandii czy Niemczech budzą entuzjazm ekologów i dają nadzieję na przyszłość pod znakiem energii z odnawialnych źródeł energii. Wiatraki mają wiele zalet. Najważniejszą jest rzecz jasna wykorzystanie niekończą
Ekologia a globalizacja
Choć ekologia coraz częściej propagowana jest przez rządy rozwiniętych państw, czy liczne organizacje międzynarodowe, to jednak musi ona stawić czoło wielu czynnikom wpływający negatywnie na jej rozwój i dotarcie do szerszej grupy odbiorców. Jednym z takich czynników jest globalizacja, pojęcie bardz
Istota ekologii
Pojęcia: „ekologia”, „ekologiczny” tryb życia stały się w dzisiejszym świecie bardzo popularne. Nieraz mówi się w mediach o ekologicznych samochodach, ekologicznym trybie życia. Ale co dokładnie znaczy słowo: „ekologia”?
W sensie naukowym jest to badanie struktury i funkcjonowania przyrody. Bada za
Słoneczny EKOkredyt
Kolektory słoneczne stały się jednym z najpopularniejszych sposobów pozyskiwania energii słonecznej, która jest ekologiczna i nie przynosi żadnych szkód dla środowiska, przez co i my możemy czuć się zdrowsi.
Stają się one coraz bardziej powszechne i coraz częściej można je spotkać w wielu gospodars